Nowoczesna baza polskich stron. Skuteczna reklama dla Twojej strony!

Baza stron www - dodaj swoją stronę!

Ogólnopolska baza stron internetowych z podziałem na branże

Praca dla nauczyciela

Praca dla nauczyciela
  • Ocena: 3.6/10 (43 głosów)

Wykształcenie pedagogiczne i kariera profesjonalna w szkolnictwie przez wiele lat nęciły kolejne pokolenia osób aspirujących poświęcić osobisty czas nauczaniu dzieci i młodzieży. Dodatkowymi motywatorami była spora ilość dni wolnych od pracy i duża stabilność zatrudnienia. Lecz w ostatnich latach oświatę dotknął zastój, i nauczyciele przestali czuć się bezpieczni na swoich stanowiskach. Do tej grupy zawodowej adresowany jest serwis "praca dla nauczyciela". Ogólnie nie ulega kwestii, iż część bezrobotnych stara się poszukać zajęcia w zawodach pokrewnych, w jakich będą mogli spożytkować dotychczasową wiedzę i doświadczenie.

Jeśli jest to możliwe, praca nauczyciel można znaleźć w szkołach prywatnych bądź w placówkach prowadzonych przez towarzystwa. Jeśli nie ma takich możliwości, belfrowie klas młodszych poszukują pracy w ośrodkach kultury, ośrodkach wychowawczych, ośrodkach opieki społecznej, ale również jako opiekunowie wycieczek czy opiekunki do dzieci. Nauczyciele języków obcych pracują w prywatnych szkołach językowych lub zajmują się tłumaczeniami, wuefiści starają się znaleźć zajęcie w klubach fitness albo przy obiektach sportowych.

Nauczyciele przedmiotów ścisłych zdobywają dodatkowe kwalifikacje w celu przejścia do biur księgowych lub poszukują prac biurowych związanych z księgowością. Wiele osób decyduje się dodatkowo na udzielanie korepetycji. Na podstawie wniosków płynących z wywiadów wiadomo, że pewien odsetek nauczycieli uznaje takie zajęcia za pracę poniżej ich umiejętności i powiązane z tym obniżenie prestiżu społecznego co krępuje wielu z pedagogów przed podjęciem takiego zajęcia. Wiele osób trafia na oferty pracy dla nauczycieli, a Ty jak sobie radzisz nauczycielu?

Opinie o "Praca dla nauczyciela"

Czekamy na Twoją opinię »