Nowoczesna baza polskich stron. Skuteczna reklama dla Twojej strony!

Baza stron www - dodaj swoją stronę!

Ogólnopolska baza stron internetowych z podziałem na branże

Magiczne Ogrody - projektowanie

Magiczne Ogrody - projektowanie
  • Ocena: 3.3/10 (43 głosów)

Projektowanie, zakładanie oraz pielęgnacja ogrodów we Wrocławiu i okolicach. Projektowanie ogrodów według określonych stylów sztuki ogrodowej oraz indywidualnie na życzenie inwestora.

Jednym z popularniejszych typów ogrodów jest ogród modernistyczny. Charakteryzuje się on prostotą, funkcjonalnością oraz ekspresyjną formą wyrazu. Początkowo ogród ten był traktowany jako przestrzeń o charakterze bardziej użytkowym niż ozdobnym. Obecnie kładzie się nacisk, żeby był i łatwy w pielęgnacji i miał walory rekreacyjne. Elementy kompozycyjne zestawia się najczęściej kontrastowo, a architekturę budynku łączy się z przestrzenią ogrodową.

Wyraźna granica pomiędzy terenem, budynkiem, roślinnością i wodą ulega zatarciu. Duże okna i tafle szklanych ścian ułatwiają przenikanie wnętrz budynku z ogrodem. Charakterystyczny element stanowi na ogół prostokątny zbiornik wodny. Częste są również pergole. Stosuje się naturalne materiały, jak: drewno, kamień, beton, szkło, stal, ceramika i kute żelazo. Materiały te dają szeroką gamę możliwości. Architektoniczne ramy założeń uzupełnia się roślinami o mocnych, charakterystycznych kształtach i wyraźnym kolorze. Stosuje się je pojedynczo lub w jednogatunkowych grupach. Powszechne jest oszczędne użycie gatunków oraz aranżowanie minimalistycznych kompozycji. Dobrze sprawdzają się tutaj trawy ozdobne, które należą do najbardziej trwałych, wytrzymałych i odpornych roślin. Jednocześnie ze względu na zróżnicowany pokrój oraz bogactwo barw posiadają niezwykłe walory dekoracyjne. Duża ilość dostępnych w handlu traw, pozwala wybrać materiał na każde stanowisko.

Ogród stanowi element łączności człowieka z przyrodą, jest namiastką natury. Pozwala odpocząć i odzyskać radość życia.

Opinie o "Magiczne Ogrody - projektowanie"

Czekamy na Twoją opinię »