Nowoczesna baza polskich stron. Skuteczna reklama dla Twojej strony!

Baza stron www - dodaj swoją stronę!

Ogólnopolska baza stron internetowych z podziałem na branże

Lewatywa, jak zrobić

Lewatywa, jak zrobić
  • Ocena: 3.9/10 (23 głosów)

Niezdrowa dieta, zbyt obfite posiłki to główne przyczyny powodujące powstawanie toksyn w naszym ciele. W ostatnich latach rośnie zainteresowanie naturalnymi, często domowymi metodami zachowania zdrowia. Właściwie mówiąc - powraca zainteresowanie dawnymi metodami leczenia i jest to globalny trend związany z rosnącą świadomością na temat zdrowia. Istnieje wiele różnych metod oczyszczania jelit, a nawet całego organizmu. Podstawowym sposobem od którego powinno się zacząć kurację jest naturalnie zmiana diety.

Warto uwzględnić w niej produkty pełnoziarniste, kaszę gryczaną, kaszę jaglaną, ryż brązowy, ciemne makarony, chleb na zakwasie i inne. Oprócz błonnika, wymienione produkty zawierają także wiele witamin i mikroelementów. Bywa jednak, że lata zaniedbań doprowadziły nasze jelita do gorszego stanu, niż przypuszczaliśmy. W takiej sytuacji nieocenionym zabiegiem, który skutecznie oczyści jelito grube będzie hydrokolonoterapia lub domowa lewatywa.

Pierwszy zabieg przeprowadza się pod okiem specjalistów w uzdrowiskach lub prywatnych gabinetach spa. Wykorzystywany jest sprzęt, który wprowadza wodę do organizmu wiadomą drogą. Dla wielu pacjentów jest to jednak krępujące doświadczenie, stąd nadal dominuje lewatywa praktykowana w warunkach domowych. Przyrządem jest wlewnik 2-3 litrowy. Gruszka gumowa nie spełni zadania, gdyż jest za mało pojemna.

Zabiegi trwają około godziny i warto ze spokojem do nich podejść. Istnieją różne dodatki do wody takie, jak na przykład zioła. Po raz pierwszy zabieg wykonuje się w ściśle określonym harmonogramie, po którym przerywamy oczyszczanie. Kurację przeprowadzamy okresowo 1-2 razy w roku. Błędem czasem popełnianym jest zbyt częste wykonywanie lewatywy, co może wiązać się z naruszeniem mikroflory jelita grubego. Właśnie tam liczebność i różnorodność niezbędnej mikroflory jest największa i wynosi wiele milionów bakterii. Stąd ważne jest odpowiednie odżywianie, ale i nie nadużywanie zabiegów płukania okrężnicy.

Opinie o "Lewatywa, jak zrobić"

Czekamy na Twoją opinię »