Nowoczesna baza polskich stron. Skuteczna reklama dla Twojej strony!

Baza stron www - dodaj swoją stronę!

Ogólnopolska baza stron internetowych z podziałem na branże

Miopatia.pl - przekaż 1 % podatku

Miopatia.pl - przekaż 1 % podatku
  • Ocena: 2.6/10 (11 głosów)

Choroby nerwowo-mięśniowe to trudny temat nawet w dzisiejszych czasach. Wiadomo o nich już więcej niż kiedyś ale to wciąż za mało aby powstały skuteczne ogólnodostępne leki na te schorzenia. Choroby mają różnego rodzaju przyczyny w moim przypadku jest to choroba uwarunkowana genetycznie. Gen POLG posiada u mnie trzy zmiany: Dwie T251I oraz K1191N recesywne mutacje patogenne są opisane w medycznej literaturze oraz trzecia P587L nie jest znana. Wynik badania ujawnił zmiany w stanie heterozygotycznym. Jak widać dla zwykłego pacjenta to trudne do zrozumienia ale trzeba sobie jakoś radzić.

Miopatia mitochondrialna występuje przy zaburzeniu pracy mitochondriów w komórkach. W moim przypadku gen jądrowy posiada wspomniane wyżej mutacje przez które posiadam objawy które opisuje na swojej stronie. Głównym problemem jest nietolerancja wysiłku, problemy ze wzrokiem czy czuciem w nogach. Problemów jest więcej ale do nich przywykłem. Na te dolegliwości nie ma konkretnego leku, trzeba próbować suplementować i próbować co pomaga. Należy też utrzymywać sprawność ruchową - to uzyskać można stałymi wizytami w gabinecie rehabilitacyjnym.

Jak widzisz Twój 1% podatku na pewno się przyda na próby leczenia dolegliwości i utrzymywanie dobrej kondycji fizycznej. Jak co roku wierzę, że się uda i zebrane środki pozwolą bezstresowo przetrwać do kolejnej zbiórki jednego procenta podatku. Dla przypomnienia - pomóc może każdy kto składa deklarację podatkową do nich należą też emeryci i renciści. Przekazanie 1% podatku nic nie kosztuje - wesprzyj mnie i pamiętaj że każdego roku występuje déjà vu tej akcji.
Facebook YouTube

Opinie o "Miopatia.pl - przekaż 1 % podatku"

Czekamy na Twoją opinię »