Nowoczesna baza polskich stron. Skuteczna reklama dla Twojej strony!

Baza stron www - dodaj swoją stronę!

Ogólnopolska baza stron internetowych z podziałem na branże

Adwokatrzeszow.info - rozwód, spadek

Adwokatrzeszow.info - rozwód, spadek
  • Nazwa firmy: Kancelaria Prawna Adw. Piotr Rupar
  • Adres: Rynek 15
  • Kod pocztowy: 35-064
  • Miasto: Rzeszów
  • Województwo: Podkarpackie
  • Telefon: +48 505 131 494
  • E-Mail: kpwr@op.pl
  • Ocena: 1.7/10 (12 głosów)

Kancelaria Adwokacka w Rzeszowie prowadzona przez Adwokata Piotra Rupara. Nasze usługi obejmują zastępstwo procesowe przed sądami powszechnymi pierwszej i drugiej instancji oraz przez Sądem Najwyższym w Warszawie, sporządzanie zażaleń, apelacji oraz skarg kasacyjnych do Sądu Najwyższego w Warszawie, sporządzanie i analiza umów, porady, opinie i konsultacje prawne, także w formie telefonicznej oraz e-mail.

Rozwód może nastąpić jeżeli występuje trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego pomiędzy małżonkami. Rozpad ten ma nastąpić zarówno w sferze fizycznej, gospodarczej, jak i duchowej. Oznacza to, że małżonkowie się nie kochają, wspólnie nie utrzymują i nie ma pomiędzy nimi pożycia fizycznego. Obowiązek alimentacyjny tj. dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania obciąża krewnych w linii prostej oraz rodzeństwo. Obowiązek ten obciąża zstępnych przed wstępnymi, a wstępnych przed rodzeństwem; jeżeli jest kilku zstępnych lub wstępnych - obciąża bliższych stopniem przed dalszymi.

Dziedziczenie ustawowe wygląda następująco: W pierwszej kolejności powołane są z ustawy do spadku dzieci spadkodawcy oraz jego małżonek; dziedziczą oni w częściach równych. Jednakże część przypadająca małżonkowi nie może być mniejsza niż jedna czwarta całości spadku. Jeżeli dziecko spadkodawcy nie dożyło otwarcia spadku, udział spadkowy, który by mu przypadał, przypada jego dzieciom w częściach równych. W braku zstępnych spadkodawcy powołani są do spadku z ustawy jego małżonek i rodzice. W braku zstępnych i małżonka spadkodawcy cały spadek przypada jego rodzicom w częściach równych. Jeżeli jedno z rodziców spadkodawcy nie dożyło otwarcia spadku, udział spadkowy, który by mu przypadał, przypada rodzeństwu spadkodawcy w częściach równych. Jeżeli którekolwiek z rodzeństwa spadkodawcy nie dożyło otwarcia spadku pozostawiając zstępnych, udział spadkowy, który by mu przypadał, przypada jego zstępnym.

Opinie o "Adwokatrzeszow.info - rozwód, spadek"

Czekamy na Twoją opinię »